Zařízení pro odvod kouře a tepla

Zabýváme se projekcí, výrobou, instalací a servisem zařízení pro odvod tepla a kouře, zkráceně ZOKT. Mezi tyto zařízení patří především střešní světlíky a RWA klapky pro odvod kouře a tepla, přirozené požární odvětrání a nucené požární odvětrání pomocí požárních ventilátorů. Všechna zařízení pro odvod kouře také servisujeme a rekonstruujeme.

Z našich služeb pro požární odvětrání a odvod kouře a tepla si mužete vybrat:

Střešní světlíky

Střešní světlíky slouží k prosvělení a dennímu odvětrání rozsáhlých střešních ploch. Dělí se na bodové střešní světlíky, obloukové pásové světlíky, střešní světlíky sedlové, shedové střešní světlíky a pultové střešní světlíky.

Více o střešních světlících

 

RWA klapky

RWA klapka je bezpečnostní prvek instalovaný do střech budov. Hlavním úkolem RWA klapek je odvod kouře a tepla a tím ochrana osob před nebezpečnými zplodinami při požáru v budově.

Více o RWA klapkách

 

Požární odvětrání nucené

Tam, kde nemohou být instalovány systémy přirozeného odvodu tepla a kouře, u vícepodlažních budov, sklepních prostor nebo jiných vnitřních prostor, je systém nuceného požárního větrání (ZOTK) osvědčeným bezpečnostním opatřením.

Více o nuceném požárním odvětrání

 

Požární odvětrání přirozené

Při nekontrolovaném požáru se i velkokapacitní budova zaplní kouřem během několika minut. Aby se tomu zabránilo, jsou na střechy budov instalovány systémy přirozeného odvodu kouře a tepla (kouřové RWA klapky). Výhodou je energetická nezávislost a v případě použítí polykarbonátu i prosvětlení budovy denním světlem.

Více o přirozeném požárním odvětrání

 

Požární ventilátory

Navrhujeme, vyrábíme a instalujeme požární ventilátory jako součást zařízení pro odvod kouře a tepla, (ZOKT). Požární ventilátory se používají především pro nucené požární odvětrání podzemních prostor a podlažních budov.

Více o požárních ventilátorech

 

Kouřové zástěny

Pro větší plochu požárního kouřového úseku se funkce zařízení pro odvod kou5e a tepla optimalizuje pomocí systému kouřových zástěn, které zadržují kouř na místě v jednotlivých sekcích.

Více o kouřových zástěnách

 

Návrh systémů ZOKT, OTK, SOZ

Umíme navrhnout optimální a navíc úsporný projekt ZOKT, SOZ, OTK, u kterého zajistíme předběžné odsouhlasení u místního HZS. Následně Vám samotný projekt i zrealizujeme.

Více o projektech ZOKT, OTK, SOZ

 

Servis a rekonstrukce

V rámci požární ochrany provádíme pravidelný servis ZOKT, OTK a SOZ a provádíme také rekonstrukce stávajících zařízení pro odvod tepla a kouře.

Více o servise a rekonstrukci

 

 

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat! Na vaše dotazy odpovíme v co nejkratším čase, nejpozději do 24 hodin.* povinné údaje

Kontaktujte nás

Máte zájem o naše služby? Neváhejte nás kontaktovat! Na dotazy zaslané přes e-mail odpovíme maximálně do 24 hodin.

+420 601 521 526
+420 601 521 527